ja_mageia

 

 

SObíci

Vedoucí soutěže:
Ria
Home Aktuality Ženy Velké vítězství!!!
Ženy
Velké vítězství!!! PDF Tisk Email
Aktuality - Ženy
Napsal uživatel Pafča   
Sobota, 29 Září 2018 15:00
 
Velké vítězství! Tak by se dal nazvat náš poslední hrací víkend. Po nezdařených zápasech prvního kola play-off jsme nastupovaly v sobotu do zápasu možná s menším očekáváním a možná o to s připravenější psychikou. Věděly jsme, co od soupeře můžeme čekat v obraně a co musíme my zlepšit na pálce.  

Sandra věděla, co ji čeká (večer narozeninová oslava) a tak hodně zabrala a pálkařkám nedávala skoro žádné šance. Teda šance jim dala, ale ty dokázaly soupeřky proměnit jen v luftíky a nebo odpaly, které nikomu nedělaly problém. 

Sandra nechala vyniknout i Pafču, která chytla dva faullbally do luftu po sobě. A pak dala prostor Pafče i Áje ještě jednou, kdy za stavu 1 out, běžec na druhé metě umožnila pálkařce odpálit, ale pouze luft na 8. Na luftík si Ája hezky počkala a když viděla, že běžkyně ze druhé mety si troufá doběhnout až domů, napřáhla se a hodila směrem na domácí metu. Tam si Pafča odhodila přilbu a pokrčila kolena, aby se ji míč s jedním odskokem dobře chytal. Pořád jí běželo hlavou – nejdřív míč, pak tečovat, a tak trpělivě míč chytla. Zjistila, že běžkyně se otáčí zpátky na třetí metu. Pafča se rozběhla proti ní, a vyhodnocovala, jestli bežkyni doběhne nebo přihodí Rie. Když slyšela, že ji spoluhráčky nabádají, aby ji doběhla, a že běžkyně je možná o 3 roky starší než ona, troufla si a běžkyni nakonec tečovala. Byla to nádhera a konec šesté směny, kdy jsme vedly 7:0. V poslední obraně jsme umožnily soupeři jeden bod, ale obrana zahrála skvěle, tudíž stav byl 7:1. V útoku se nám vedlo výborně. Standa se snažil využít i krátkou hru, jenom jednou zapomněl, že většina hráček je zraněná, a tak Moniku s vyvrtnutým kotníkem poslal domů na jasný out (naštěstí jsme si to mohly dovolit). Výborný byl taky Zuzčin trojmeťák a Rii troj-čtyřmeťák. Ria chtěla zůstat na třetí metě, ale když se koukla na Standu, registrovala jenom jeho oči. Rukou si vůbec nevšimla, vzala to jako pobídku a valila až domů. S výborným slajdem doběhla domů, stáhla dva body, ale byl to nakonec těsný out. 

V neděli jsme se sešly v devíti kusech a Monča jako náhradnice. Úvod v prvním zápase nám bohužel úplně nevyšel. Sandra se rozhodla vzít všechno do svých rukou a tak naházela 6 BB v řadě. Plus nějaký ten odpal, a tak v druhé směně prohráváme 3:1. Pak se Sandra rozhodla, že přece jenom umožní vyniknout i ostatním spoluhráčkám v obraně a začne házet na kečra. Tým soupeře odzbrojí a ten nám už nedá ani jeden bod. Do obrany se zapojila i Monika, která zapisovala tak pečlivě, že si všimla špatného pořadí soupeře na pálce a přispívá jedním outem navíc tomu, aby si ostatní trochu odpočaly. 

V útoku jsme byly nezastavitelný. Několik hráček si doběhlo pro inside-park homerun, mnohé odpálily krásné hity. Soupeřky vystřídaly 3 nadhazovačky, musely vystřídat i zadní pole, protože už vůbec nevěděly, jak na nás. A tak vyhráváme druhý zápas 20:3. 

Na rozhodující zápas nám už asi nestačily síly. V obraně nám to až tak nevycházelo, naše pozornost už byla oslabená. Vyzkoušely jsme i změnu na nadhazovacím prkně, což soupeřky zaskočilo, ale i tak byly schopné přidat další body. Naše obrana se nedočkala ani podpory od útoku, kde jsme se nedokázaly prosadit. Švihaly jsme věci, které snad nebyly už ani ball. Bylo sice několik odpalů, několik běžců na metách, ale nějak se nám to nesešlo. Zvládly jsme dát jen jeden jediný bod. A tak úplně vyčerpané psychicky i fyzicky prohráváme 11:1. 

Celý víkend hodnotíme jako velké vítězství. Rozhodně jsme to nevzdaly, rozhodně jsme bojovaly až do posledních sil. Všechny nás to hodně bavilo, a to je základ úspěchu. Protože jak se říká, když tě to bavilo, tak jsi vítěz. A na závěr ještě nutno dodat, že gratulujeme našim soupeřkám a děkujeme za super play-off. 

Komentářů
Přidat Nový Hledat
Přidat komentář
Jméno:
Email:
 
Název:
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Sponzoři

Program mládeže podpořilo