ja_mageia

 

 

SObíci

Vedoucí soutěže:
Ria
Home PV Praha Historie Ženy
Historie Ženy

I když se to nezdá a v pévéčkách jsou samé mladé, pěkné a perspektivní hráčky, historie PV žen je celkem dlouhá a pestrá.

Počátek současných žen v PV můžeme datovat asi na rok 1998, kdy velká část týmu pod vedením Mároše odešla hrát do Tempa, s vidinou postupu do druhé ligy. Zbytek věrných (Petra, Radka, Adriana, Tereza…*) byl doplněn o nadějné a mladé PV juniorky (Vendy, Káča, Týna, Karol,…*) a nastoupil do soutěže Pražského přeboru žen. Chvíli jsme se plácaly bez trenéra, a pak konečně (asi v roce 2000) přišla naše spása – trenér s velkým „T“, svalnatý sympaťák Radek Bednařík z Tempa….původně si prý přišel do Pévéček vybrat partnerku (není divu, bylo z čeho vybírat…:-)), ale nakonec s námi vydržel pár let. Radek měl autoritu, systém i dobré nápady - úroveň naší hry šla hodně nahoru a začalo nás to zase hodně bavit. V roce 2001 (to už s námi hrála i Péťa a Linda*) jsme s přehledem vyhrály PPŽ a dostaly tak právo startovat v podzimní kvalifikaci o postup do druhé ligy žen. Bohužel, nepovedlo se. Radek to ale nevzdal a během zimy 2001 -2002 přišel s nápadem spojit se s týmem žen Bohemians, který druhou ligu už hrál a hráček bylo málo. Do trenérské sestavy tak přibyl Šolim a do našich řad nové holky (Máňa, Háša, Mikeška, Danča, Lucie, Ivona, Bára, Štěpánka...*). Pévečka tedy po úspěšném „sehrávacím“ velikonočním turnaji ve Francii (kde jsme ve finále porazily Podolí, dokonce 2x) nastoupily konečně v roce 2002 poprvé do druhé ligy.

Sezony 2002 – 2004 probíhaly podobně – PV Praha celkem v pohodě hájily druholigovou příslušnost.
Výsledky:
2002 – nevím přesně, ale bylo to na začátečníky hodně dobré (3. místo??)
2003 – 5. místo, někde tady nás opustil Radek :-(
2004 – 7. místo, tady nás opustil Šolim, ze Spectra přichází Zuzka*

V roce 2005 přišel ale zlom – sice jsme měly opět nového trenéra Johana Strádala a pár dalších hráček (tuším, že k nám přibyla Lucia*), ale ani on ani posily nedokázali odvrátit naše špatné herní výsledky. Nedostatek motivace a malé vnitřní rozpory v týmu vedly k sestupu z druhé ligy zpět do Pražského přeboru. Hodně nás to mrzelo, a tak jsme to nevzdaly a přes zimu pod vedením Johana a Ondry Hovorky (přidal se během zimy 2006) zabraly. V sezoně 2006 (mezi nás přišla Lucc*) jsme pak jasně vyhrály Pražský přebor žen a byla tady opět baráž, v Českých Budějovicích……tentokrát se nám vážně dařilo, pod vedením dua kaučů Johan-Kokoška jsme s přehledem vymazaly všechny soupeřky (postupně Mladé Buky, Plzeň, Hlubokou i Dračice Brno) a jako vítěz skupiny jsme jasně postoupily zpět do druhé ligy.

Rok 2007 se pod vedením trenéra a kauče Ondry nezdál z počátku nijak vyjimečný, po jarní části jsme se sice držely v horní polovině, ale ne výrazně. Za to na podzim jsme zabraly a dostaly se do play off druhé ligy. Soupeřem pro semifinále nám byl tým Krč B – bohužel, neuspěly jsme a sezonu 2007 jsme tak zakončily na 3.-4. místě (nakonec 4. - nestihly jsme odehrát zápas o 3. místo….). Ale protože jsme měly kliku a společně s námi a s Radotínem byly v semifinále dvě béčková družstva (Krč B a Joudrs B), dostaly jsme právo vybojovat si prvoligovou příslušnost v baráži proti družstvu Technika Brno. A to už bylo bez diskuze – doslova jsme je smetly!!!

Sezona 2008 se dá nazvat přelomovou – i když se tomu nechce věřit, Pévéčka si poprvé zahrály nejvyšší ženskou softbalovou soutěž – první ligu.

Rok 2008 byl sice přelomový, ale nebudeme si nic nalhávat, naše výkony byly hodně slabé……až tak, že jsme si maximálně prodloužily sezonu a neustále jsme se propadaly níž a níž. Nestačily jsme nejprve na Chemii (5. proti 6.), pak nás dostal i Radotín (vítěz zápásů o přímý sestup). Z celkového 7. místa jsme si musely prvoligovou příslušnost ještě obhájit v podzimní baráži proti Trutnovu (2. místo v druhé lize). A protože už baráže hodně dobře známe a dá se říct, že v nich umíme hodně dobře chodit, tak jsme uspěly a Trutnov porazily 3:1 na zápasy.

Sezona 2009 – první liga se nám změnila na extraligu (přidává se k nám Báří a Ráďule*) a opět jsme nepřekvapily, zejména double zápasy nám nevyšly, prostě nám to asi nevyhovuje nebo co…. Ale co nám vyhovuje přímo skvěle jsou ligové turnaje, kde jsme nabraly dostatečný počet bodů pro 6. místo po základní části. A pak přišlo Tempo a zápasy o celkové 5. místo – nemůžu sice říct, že by to byla jasná série, ale objektivně můžu říct, že jsme byly zkrátka lepší!!! Tempo jsme porazily 3:2 na zápasy a poslaly je tak vstříc našemu loňskému osudu….A protože na historii se nikdo neptá, můžeme si sezonu 2009 zapsat zlatým písmem jako naší nejúspěšnější. Spousta softbalových expertů se sice jistě dodnes hodně diví, ale je to skutečně tak!!!!

Ženy PV Praha – 5. místo v Extralize žen 2009

A co předvedeme letos? To je vážně ve hvězdách…..ale jsme realistky a zázraky se zase tak často nestávají….

K.K.

* PV ženy – klíč ke článku pro neznalce:
Adriana – Adriana Černá
Bára – Barbora Sládková
Báří – Barbora Kašíková
Danča – Daniela Hovorková
Háša – Jana Hajšmanová
Ivona – Ivona Menšíková
Káča – Kateřina Kolínská
Karol – Karolína Kubalíková
Linda – Linda Grohsová
Lucc – Lucie Bártová
Lucia – Lucia Lencsesová
Lucie – Lucie Girsová
Máňa – Hana Brusová
Mikeška – Hana Mikešová
Petra – Petra Procházková
Péťa – Petra Skřivanová
Radka – Radka Ulmanová
Ráďule – Radka Nováková
Tereza – Tereza Loučímová
Týna – Kristýna Říhová
Štěpánka – Štěpánka Kuchaříková
Vendy – Vendula Říhová
Zuzka – Zuzana Štočková

 

Sponzoři

Program mládeže podpořilo