ja_mageia

 

 

SObíci

Vedoucí soutěže:
Ria
Home PV Praha Historie Muži
Historie Muži
Team byl sestaven ze studentů Přírodovědecké fakulty UK někdy na podzim roku 1991 jako C družstvo tehdejších PV (odtud vznikl pozdrav teamu). Protože později došlo k hromadnému odchodu hráčů, už v sezóně 1992 se team PV C stal jediným zástupcem Přírodovědecké fakulty v softballových soutěžích.
 
První dresy PV Praha
 
 
V první sezóně se teamu příliš nedařilo a skončil ve druhé polovině tabulky druhé třídy pražské softballové soutěže. Z původního hráčského kádru se do současnosti dochovali pouze dva hráči a sice Petr "Bóža" Ulman a Ondřej "Beep" Hovorka. V úvodu sezóny 1993 team prohrál s Vysokou školou zemědělskou hrozivým skóre 3 : 23, ale ani to mu nezabránilo v postupu do první třídy pražských soutěží. V první třídě se družstvo zdrželo také jen jeden rok a to sezónu 1994 a následoval postup do pražského přeboru. Tou dobou změnil hráč Jan Vosy Vosáhlo přípitek "Na zdraví !", na přípitek "Na ligu !"
Na jaře roku 1995 založil tehdejší head coach (současný prezident klubu) Karel "Carlos" Kubalík neoficiální sázkovou kancelář a vyhlásil kurs 18 : 1 na postup do druhé ČSL. Kancelář zkrachovala na podzim roku 1995, ve chvíli kdy Přírodní vědy nejdříve v památném zápase porazili TJ Tempo na hřišti soupeře 4 : 2 a získali tak prvenství v pražském přeboru, a poté porazili v kvalifikaci o 2. ČSL SC Merklín a postoupili do ligy. Tím skončily roky slávy a začalo období smůly. Po nevalném začátku sezóny postihlo několik klíčových hráčů zranění a teamu tak chyběl jediný doběh k tomu, aby se udržel ve 2. ČSL
 
Další řada dresů PV Praha
 
 
 Rok 1997 by bylo možné nazvat odpočinkovým, protože team zapůjčil několik hráčů na hostování do SK Radotín a skončil zhruba v polovině tabulky pražského přeboru. V sezóně 1998 se team pokusil vyhrát pražský přebor a vybojovat pak opět postup do 2ČSL v kvalifikaci. Vyhrát pražský přebor se sice nepodařilo, PV skončili na druhém místě za družstvem Podolí, ale díky diplomatickému úsilí našich funkcionářů se podařilo získat právo účasti v kvalifikaci. Tam Marian "Mário" Rucki rozesmutněl, v dalším památném zápase, hráče Mladých Buků a zajistil tak Přírodním vědám postup do 2ČSL. V sezóně 1999, opět po nevydařeném začátku sezóny team angažoval nadhazovače Podolí Tomáše Turka. I on pomohl družstvu k osmému místu ve 2ČSL a k následnému přesvědčivému vítězství v kvalifikaci o 2. ČSL.
Rok 2000 se stal asi nejúspěšnějším v historii PV Praha. První team po třech počátečních prohrách zaznamenal velmi dlouhou šňůru zápasů bez jediné porážky a podařilo se mu postoupit do nejvyšší softbalové soutěže. Rezervní team zaznamenal za celou sezónu pouze čtyři porážky a zaslouženě postoupil do Pražského přeboru mužů. V roce 2001 se prvnímu teamu podařilo, hlavně díky posile v osobě Jiřího "Migera" Švece, bez větších problémů udržet v první ČSL. Rezervní tým se udržel v Pražském přeboru mužů.
 
Od té doby jsme účastníkem 1. ČSL. V sezoně 2005 jsme skončili po dramatickém závěru sezony na osmém místě a utkali se tak s družstvem Painbusters Most v baráži. Zde jsme díky koncentrovanosti a připravenosti všech hráčů podali výborný výsledek a zaslouženě vyhrály celou baráž 3:1. Obhájili tím účast v dalším ročníku první ligy. V následujícím roce se nám již nedařilo. Už v průběhu sezóny jsme obsadili poslední místo tabulky, ze kterého se nám nepodařilo odlepit. Na konci sezóny tak bylo jasné že sestoupíme. Naproti tomu v dalším ročníku (2007) v 2.ČSLM jsme se od začátku pohybovali na špici. Celou dobu nás držel výborný pitcher Daniel "Žuffy" Bršlica, kterému se podařilo odházet celkem 26 vítězných zápasů. Probojovali jsme se až do finále, kde jsme podlehli Kunovickým šnekům 1:2 na zápasy. Do následné baráže o 1.ČSLM jsme se po dlouhé diskuzi v týmu rozhodli nenastoupit a v roce 2008 si zopakovat podařenou druhou ligu. 
 
 Aktuální dresy  PV Praha
 

 

Sponzoři

Program mládeže podpořilo